Muhasebeci Maaşları 2016

Muhasebeci Maaşları 2016

Muhasebeciler ister devlet kurumlarında isterse de özel sektörde iş bulabilirler. Eğer lise eğitiminden sonra üniversite eğitiminizi de aldıysanız hemen muhasebeci olamıyorsunuz işler daha da zorlaşıyor. Uzun bir staj döneminden sonra bazı sınavlara girip belgenizi alabilirsiniz. Bu aldığınız belgeden sonra ister özel sektörde isterseniz devlet kurumunda muhasebeci olarak göreve başlayabilirsiniz.

Muhasebeci maaşları devlet kurumlarında sabittir ancak özel sektörde değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için özel sektör bir nevi daha iyi olsa da devlet kurumunda işiniz garantidir. Yani özel sektörden her an işten çıkabilme olasılığı bulunmaktadır. Neyse daha fazla lafı uzatmadan muhasebeci nasıl olur? gibi bilgiden sonra maaş detaylarına geçebilirsiniz.

Muhasebeci Nasıl Olunur ?

Öncelikle 4 yıllık bir lise eğitiminden sonra 2 yıllık geçiş hakkınızı kullanarak üniversitelerin 2 yıllık işletme veya muhasebe bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Eğer 2 yıllık üniversiteye gitmeyi düşünmüyorsanız sınava girerek 4 yıllık bölümleri de kazanarak daha detaylı eğitim alabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra staj eğitimi ve çeşitli sınavlardan geçerek muhasebe belgesini alabilirsiniz.Muhasebeci Maaşları 2016

Devlet bünyesinde çalışan muhasebeciler 2,500 TL gibi bir maaş almaktadır ancak bu maaş özel sektörde değişmektedir. İnternet ortamında araştırmalarımıza göre bu maaş 1,750 ile 10,000 TL arasında değişiklik gösterebilir. Bu maaşı alabilmeniz için çalıştığınız şirketin büyüklüğü ve sizin tecrübenize bağlıdır.
Muhasebeci Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Cs Hile
memur alımı 2017